קידום אתרים » מה ההבדל בין וורדפרס com ו-org? ומה יותר טוב?

מה ההבדל בין וורדפרס com ו-org? ומה יותר טוב?

הידעתם שיש 2 אתרים שונים של וורדפרס? אחד האתרים מסתיים בסיומת org ואחד מסתיים בסיומת com. רוצים לדעת מה ההבדל בין השניים? אל דאגה במאמר הבא נסביר מהו ההבדל ואיזו אופציה עדיפה כאשר אתם מעוניינים לבנות אתר וורדפרס.

וורדפרס קום או וורדפרס אורג

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

וורדפרס קום (com)

אז נתחיל מלדבר על וורדפרס com (WordPress.com). האתר של וורדפרס קום הוא בעצם אתר למטרות רווח (בניגוד ל-org שנדבר עליו בהמשך). באמצעות האתר של וורדפרס קום תוכלו להירשם לבחור תבנית עיצוב ולהתחיל לבנות את האתר.

למרות שזה קל יותר הרעיון בוורדפרס קום מקטין את חופש הפעולה שיש לנו כאשר אנחנו מורידים ומתקינים את וורדפרס בעצמו. כאשר אתם פותחים אתר באמצעות וורדפרס קום אתם משלמים באופן חודשי על השימוש באתר ובפועל האתר לא שייך לכם ולא ניתן להעביר אותו לאחסון אחר במידה ואתם לא מרוצים מהתוצאה.

מרבית ההמלצות הקיימות ברשת שמדברות על כך שמומלץ לבנות אתרים באמצעות וורדפרס מדברות על וורדפרס org וכאשר אתם מתחילים תהליך של בניית אתר וורדפרס כדאי להימנע משימוש בוורדפרס com ובדרך כלל יהיה כדאי לעשות את התהליך בסיוע של בונה אתרים מקצועי.

וורדפרס אורג org

 לאחר שדיברנו על וורדפרס קום שזאת האופציה הפחות מומלצת הגיע הזמן לדבר גם על וורדפרס אורג (WordPress.org). כאשר אנחנו מדברים על וורדפרס אורג מדובר על מערכת ניהול תוכן שניתן להוריד בחינם מהאתר של וורדפרס, להתקין על אחסון ולהעלות אתר לאוויר.

בניגוד לוורדפרס קום כאן אין עלויות תפעול חודשיות שאתם משלמים לוורדפרס אבל כן יש עלויות תפעול שאתם תצטרכו לשלם חברת אחסון ולספק דומיינים (דומיין זה השם של האתר).

אם אתם זקוקים לסיוע במציאה של אחסון תוכלו למצוא במדריך הבא השוואת מחירי אחסון אתרים. ואם אתם רוצים יש לכם גם כאן השוואת מחירי דומיינים ישראליים.

לאחר שסיימתם לרכוש אחסון, לרכוש דומיין ולבצע התקנה לאתר וורדפרס שלכם מה שיישאר לעשות זה למצוא תבנית עיצוב ולהתחיל לבנות את האתר שלכם.

נשמע מאוד מסובך? אולי בהתחלה אבל לאחר עקומת למידה מאוד מהירה תוכלו לבנות אתרים בעצמכם או להשתמש בבונה אתרים שסייע בתחילת התהליך וכל מה שתצטרכו לעשות זה לערוך את האתר.

הסיבה לכך שוורדפרס org כל כך מומלצת היא היכולת לעשות מה שאתם רוצים ללא הגבלות. בוורדפרס קום, Wix ופלטפורמות קוד סגור אחרות לאחר שבניתם את האתר אם לא תהיו מרוצים ממה שאתם מקבלים האופציה היחידה שתהיה על השולחן היא לעזוב ולבנות את האתר מחדש בפלטפורמה אחרת מה שיגדיל את העלויות העסק באופן משמעותי.

יוחאי ירמיהו

מאמר זה נכתב באהבה על ידי יוחאי ירמיהו מאתר מעצב.

כלי נגישות